FXTC-HE73PR-31.25 MHZ
Part number:
FXTC-HE73PR-31.25 MHZ
describe:
XTAL OSC TCXO 31.2500MHZ HCMOS
  • Size / Dimension
    0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±2.5ppm
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Current - Supply (Max)
    43mA
  • Height - Seated (Max)
    0.094" (2.40mm)
  • Frequency
    31.25 MHz