HF625/06SF-100M
Part number:
HF625/06SF-100M
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CBL RIBN 6COND 0.039 GRAY
price
1
specifications
  • Features
    Zippable
  • Length
    328.1' (100.00m)
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Shielding
    Unshielded
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyolefin (PO)
  • Conductor Strand
    7 Strands / 36 AWG
  • Pitch
    0.039" (1.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Number of Conductors
    6
  • Cable Type
    Flat Cable
  • Ratings
    UL Style 21682
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket Color
    Gray
  • Ribbon Thickness
    0.035" (0.89mm)
  • Ribbon Width
    0.236" (6.00mm)
  • First Conductor Mark
    Red
  • Voltage
    300 V