HF625/14SF-100M
Part number:
HF625/14SF-100M
describe:
CBL RIBN 14COND 0.039 GRAY
price
1
  • Length
    328.1' (100.00m)
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Conductor Strand
    7 Strands / 36 AWG
  • Pitch
    0.039" (1.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Number of Conductors
    14
  • Ribbon Thickness
    0.035" (0.89mm)
  • Ribbon Width
    0.551" (14.00mm)
  • Voltage
    300 V