HF625/26SF-100M
Part number:
HF625/26SF-100M
describe:
CBL RIBN 26COND 0.039 GRY 328.1'
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
  • Length
    328.1' (100.00m)
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Conductor Strand
    7 Strands / 36 AWG
  • Pitch
    0.039" (1.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Number of Conductors
    26
  • Ribbon Thickness
    0.035" (0.89mm)
  • Ribbon Width
    1.024" (26.01mm)
  • Voltage
    300 V