HF625/30SF-30M
Part number:
HF625/30SF-30M
describe:
CABLE RIBBON 30COND 0.039 GRAY
price
1
  • Length
    98.4' (30.00m)
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Conductor Strand
    7 Strands / 36 AWG
  • Pitch
    0.039" (1.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Number of Conductors
    30
    UL Style 21682
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Ribbon Thickness
    0.035" (0.89mm)
  • Ribbon Width
    1.181" (30.00mm)
  • First Conductor Mark
    Red
  • Voltage
    300 V