HF625/34SF-100M
Part number:
HF625/34SF-100M
describe:
CBL RIBN 34COND 0.039 GRAY
price
1
  • Length
    328.1' (100.00m)
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Conductor Strand
    7 Strands / 36 AWG
  • Pitch
    0.039" (1.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Number of Conductors
    34
    UL Style 21682
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Ribbon Thickness
    0.035" (0.89mm)
  • Ribbon Width
    1.339" (34.00mm)
  • First Conductor Mark
    Red
  • Voltage
    300 V