HF625/40-30M
Part number:
HF625/40-30M
describe:
CBL RIBN 40COND 0.039 GRAY 98.4'
price
1
  • Length
    98.4' (30.00m)
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Conductor Strand
    7 Strands / 36 AWG
  • Pitch
    0.039" (1.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Number of Conductors
    40
    UL Style 21682
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Ribbon Thickness
    0.035" (0.89mm)
  • Ribbon Width
    1.575" (40.00mm)
  • First Conductor Mark
    Red
  • Voltage
    300 V