KC5032A20.0000CM0E00
Part number:
KC5032A20.0000CM0E00
manufacturer:
describe:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
package:
Tape & Reel (TR)
price
1000
  • Size / Dimension
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 70°C
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Voltage - Supply
    1.6V ~ 5.5V
  • Current - Supply (Max)
    9.5mA
  • Height - Seated (Max)
    0.047" (1.20mm)
  • Frequency
    20 MHz