KC5032A48.0000CM0E00
Part number:
KC5032A48.0000CM0E00
manufacturer:
describe:
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
  • Size / Dimension
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 70°C
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Voltage - Supply
    1.6V ~ 5.5V
  • Current - Supply (Max)
    9.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10µA
  • Height - Seated (Max)
    0.047" (1.20mm)
  • Frequency
    48 MHz