M22-3012000
Part number:
M22-3012000
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CONN RCPT HSG 20POS 2.00MM
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Connector Type
    Receptacle
  • Contact Termination
    Crimp
  • Color
    Black
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Number of Positions
    20
  • Pitch
    0.079" (2.00mm)
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 85°C