M80-4652005
Part number:
M80-4652005
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CONN RCPT 20POS CRIMP 22AWG GOLD
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Features
    Jackscrews, Polarizing Key, Potting Wall
  • Connector Type
    Receptacle
  • Contact Finish
    Gold
  • Color
    Black
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Number of Positions
    20
  • Pitch
    0.079" (2.00mm)
  • Contact Type
    Female Socket
  • Fastening Type
    Screw Lock
  • Row Spacing
    0.079" (2.00mm)