P4KE400CA-TP
Part number:
P4KE400CA-TP
CLASSIFICATION:
describe:
TVS DIODE 342VWM 548VC DO41
package:
Tape & Reel (TR)
price
5000
specifications
  • Package / Case
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Type
    Zener
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Applications
    General Purpose
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    750mA
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    342V
  • Supplier Device Package
    DO-41
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    380V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    548V
  • Power - Peak Pulse
    400W