PM100CL1A120
Part number:
PM100CL1A120
manufacturer:
describe:
MOD IPM L1 100A 1200V
price
1
specifications
  • Package / Case
    Power Module
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Type
    IGBT
  • Configuration
    3 Phase
  • Voltage - Isolation
    2500Vrms
  • Current
    100 A
  • Voltage
    1.2 kV