PM300DV1A120
Part number:
PM300DV1A120
manufacturer:
describe:
MOD IPM V1 DUAL 300A 1200V
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Package / Case
    Power Module
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Type
    IGBT
  • Configuration
    1 Phase Inverter
  • Voltage - Isolation
    2500Vrms
  • Current
    300 A
  • Voltage
    1.2 kV