R75MI3220DQ30J
Part number:
R75MI3220DQ30J
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL
package:
Tape & Box (TB)
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Package / Case
    Radial
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Applications
    Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Lead Spacing
    0.591" (15.00mm)
  • Termination
    PC Pins
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Voltage Rating - AC
    220V
  • Voltage Rating - DC
    400V
  • Height - Seated (Max)
    0.532" (13.50mm)
  • Capacitance
    0.22 µF
  • Size / Dimension
    0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)