RUA1E150MLG
Part number:
RUA1E150MLG
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP ALUM POLY 15UF 20% 25V SMD
package:
ROHS status:
None
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Polymer
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Applications
    General Purpose
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm
  • Lifetime @ Temp.
    1000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.079" (2.00mm)
  • Capacitance
    15 µF
  • Voltage - Rated
    25 V