SMOV25S421MP
Part number:
SMOV25S421MP
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
VARISTOR 680V 20KA BOX 5 LEAD
price
1
specifications
  • Features
    Thermally Protected
  • Package / Case
    Box, 5 Lead
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Current - Surge
    20 kA
  • Operating Temperature
    -45°C ~ 75°C (TA)
  • Energy
    460J
  • Number of Circuits
    1
  • Varistor Voltage (Max)
    748 V
  • Varistor Voltage (Min)
    612 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    680 V
  • Maximum AC Volts
    420 V
  • Maximum DC Volts
    560 V
  • Capacitance @ Frequency
    820 pF @ 1 MHz