SMOV25S461MP
Part number:
SMOV25S461MP
describe:
VARISTOR 750V 20KA BOX 5 LEAD
  • Operating Temperature
    -45°C ~ 75°C (TA)
  • Energy
    490J
  • Varistor Voltage (Max)
    825 V
  • Varistor Voltage (Min)
    675 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    750 V
  • Maximum AC Volts
    460 V
  • Maximum DC Volts
    615 V
  • Capacitance @ Frequency
    750 pF @ 1 MHz