SMOV25S551MP
Part number:
SMOV25S551MP
describe:
VARISTOR 910V 20KA BOX 5 LEAD
  • Operating Temperature
    -45°C ~ 75°C (TA)
  • Energy
    550J
  • Varistor Voltage (Max)
    1.001 kV
  • Varistor Voltage (Min)
    819 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    910 V
  • Maximum AC Volts
    550 V
  • Maximum DC Volts
    745 V
  • Capacitance @ Frequency
    630 pF @ 1 MHz