SMOV34S151MP
Part number:
SMOV34S151MP
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
VARISTOR 240V 40KA BOX 5 LEAD
price
1
specifications
  • Features
    Thermally Protected
  • Package / Case
    Box, 5 Lead
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Current - Surge
    40 kA
  • Operating Temperature
    -45°C ~ 75°C (TA)
  • Energy
    360J
  • Number of Circuits
    1
  • Varistor Voltage (Max)
    264 V
  • Varistor Voltage (Min)
    216 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    240 V
  • Maximum AC Volts
    150 V
  • Maximum DC Volts
    200 V
  • Capacitance @ Frequency
    8000 pF @ 1 MHz