SMOV34S181MP
Part number:
SMOV34S181MP
describe:
VARISTOR 284V 40KA BOX 5 LEAD
  • Operating Temperature
    -45°C ~ 75°C (TA)
  • Energy
    400J
  • Varistor Voltage (Max)
    312 V
  • Varistor Voltage (Min)
    256 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    284 V
  • Maximum AC Volts
    180 V
  • Maximum DC Volts
    240 V
  • Capacitance @ Frequency
    6800 pF @ 1 MHz