SMOV34S511MP
Part number:
SMOV34S511MP
describe:
VARISTOR 820V 40KA BOX 5 LEAD
  • Operating Temperature
    -45°C ~ 75°C (TA)
  • Energy
    960J
  • Varistor Voltage (Max)
    902 V
  • Varistor Voltage (Min)
    738 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    820 V
  • Maximum AC Volts
    510 V
  • Maximum DC Volts
    675 V
  • Capacitance @ Frequency
    2500 pF @ 1 MHz