SMOV34S551MP
Part number:
SMOV34S551MP
describe:
VARISTOR 854.5V 40KA BOX 5 LEAD
  • Operating Temperature
    -45°C ~ 75°C (TA)
  • Energy
    965J
  • Varistor Voltage (Max)
    939 V
  • Varistor Voltage (Min)
    770 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    854.5 V
  • Maximum AC Volts
    550 V
  • Maximum DC Volts
    700 V
  • Capacitance @ Frequency
    2250 pF @ 1 MHz