SMOV34S621NP
Part number:
SMOV34S621NP
describe:
VARISTOR 1KV 40KA BOX 5 LEAD
  • Operating Temperature
    -45°C ~ 75°C (TA)
  • Energy
    1010J
  • Varistor Voltage (Max)
    1.1 kV
  • Varistor Voltage (Min)
    900 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    1 kV
  • Maximum AC Volts
    620 V
  • Maximum DC Volts
    800 V
  • Capacitance @ Frequency
    2100 pF @ 1 MHz