SMOV34S751MP
Part number:
SMOV34S751MP
describe:
VARISTOR 1.2KV 40KA BOX 5 LEAD
  • Operating Temperature
    -45°C ~ 75°C (TA)
  • Energy
    1200J
  • Varistor Voltage (Max)
    1.32 kV
  • Varistor Voltage (Min)
    1.08 kV
  • Varistor Voltage (Typ)
    1.2 kV
  • Maximum AC Volts
    750 V
  • Maximum DC Volts
    970 V
  • Capacitance @ Frequency
    1800 pF @ 1 MHz