STGIPL35K120L1
Part number:
STGIPL35K120L1
manufacturer:
describe:
POWER DRIVER IGBT 1200V SDIP-18L
package:
Tube
price
1
specifications
  • Package / Case
    18-PowerDIP Module (1.087", 27.60mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Type
    IGBT
  • Configuration
    1 Phase
  • Voltage - Isolation
    2500Vrms
  • Current
    35 A
  • Voltage
    1.2 kV