T322A105M025AT
Part number:
T322A105M025AT
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP TANT 1UF 20% 25V AXIAL
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Features
    General Purpose
  • Package / Case
    Axial
  • Size / Dimension
    0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Type
    Molded
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Capacitance
    1 µF
  • Voltage - Rated
    25 V