T322B105M035AT
Part number:
T322B105M035AT
describe:
CAP TANT 1UF 20% 35V AXIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Capacitance
    1 µF
  • Voltage - Rated
    35 V