T322B106M010AT
Part number:
T322B106M010AT
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP TANT 10UF 20% 10V AXIAL
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Features
    General Purpose
  • Package / Case
    Axial
  • Size / Dimension
    0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Type
    Molded
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    10 V