T322C106J020AT
Part number:
T322C106J020AT
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP TANT 10UF 5% 20V AXIAL
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Features
    General Purpose
  • Package / Case
    Axial
  • Size / Dimension
    0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Type
    Molded
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.9Ohm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    20 V