T322D106M035AT
Part number:
T322D106M035AT
describe:
CAP TANT 10UF 20% 35V AXIAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    35 V