T350E106M025AT
Part number:
T350E106M025AT
describe:
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.217" Dia (5.50mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.100" (2.54mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Height - Seated (Max)
    0.350" (8.90mm)
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    25 V