T351A105K035AT
Part number:
T351A105K035AT
describe:
CAP TANT 1UF 10% 35V RADIAL
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Size / Dimension
    0.175" Dia (4.45mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.100" (2.54mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height - Seated (Max)
    0.378" (9.60mm)
  • Capacitance
    1 µF
  • Voltage - Rated
    35 V