T351H226M025AT
Part number:
T351H226M025AT
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL
package:
Bulk
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Features
    General Purpose
  • Package / Case
    Radial
  • Size / Dimension
    0.217" Dia (5.50mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Type
    Conformal Coated
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.100" (2.54mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Manufacturer Size Code
    H
  • Height - Seated (Max)
    0.441" (11.20mm)
  • Capacitance
    22 µF
  • Voltage - Rated
    25 V