T352E106K025AT
Part number:
T352E106K025AT
describe:
CAP TANT 10UF 10% 25V RADIAL
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Size / Dimension
    0.217" Dia (5.50mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.200" (5.08mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height - Seated (Max)
    0.460" (11.68mm)
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    25 V