T354E475K035AT
Part number:
T354E475K035AT
describe:
CAP TANT 4.7UF 10% 35V RADIAL
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Size / Dimension
    0.217" Dia (5.50mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.250" (6.35mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height - Seated (Max)
    0.400" (10.16mm)
  • Capacitance
    4.7 µF
  • Voltage - Rated
    35 V