T355A125K025AT7301
Part number:
T355A125K025AT7301
describe:
CAP TANT 1.2UF 10% 25V RADIAL
package:
Tape & Reel (TR)
price
1500
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Size / Dimension
    0.175" Dia (4.45mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.125" (3.18mm)
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height - Seated (Max)
    0.340" (8.64mm)
  • Capacitance
    1.2 µF
  • Voltage - Rated
    25 V