T355D275K035AT7301
Part number:
T355D275K035AT7301
describe:
CAP TANT 2.7UF 10% 35V RADIAL
package:
Tape & Reel (TR)
price
1000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Size / Dimension
    0.197" Dia (5.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.125" (3.18mm)
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height - Seated (Max)
    0.390" (9.90mm)
  • Capacitance
    2.7 µF
  • Voltage - Rated
    35 V