T356A105J025AT
Part number:
T356A105J025AT
describe:
CAP TANT 1UF 5% 25V RADIAL
  • Tolerance
    ±5%
  • Size / Dimension
    0.175" Dia (4.45mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.200" (5.08mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Height - Seated (Max)
    0.340" (8.64mm)
  • Capacitance
    1 µF
  • Voltage - Rated
    25 V