T356K476M025AT7301
Part number:
T356K476M025AT7301
describe:
CAP TANT 47UF 20% 25V RADIAL
package:
Tape & Reel (TR)
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.350" Dia (8.90mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.200" (5.08mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Manufacturer Size Code
    K
  • Height - Seated (Max)
    0.610" (15.50mm)
  • Capacitance
    47 µF
  • Voltage - Rated
    25 V