T409H336K015BC4251
Part number:
T409H336K015BC4251
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP TANT 33UF 10% 15V 2915
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
None
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    High Reliability
  • Package / Case
    2915 (7338 Metric)
  • Size / Dimension
    0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Molded
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Manufacturer Size Code
    H
  • Height - Seated (Max)
    0.125" (3.17mm)
  • Failure Rate
    B (0.1%)
  • Capacitance
    33 µF
  • Voltage - Rated
    15 V