T491A105K035AH
Part number:
T491A105K035AH
describe:
CAP TANT 1UF 10% 35V 1206
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
None
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.5Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.071" (1.80mm)
  • Capacitance
    1 µF
  • Voltage - Rated
    35 V