T491B155M025AT
Part number:
T491B155M025AT
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP TANT 1.5UF 20% 25V 1411
package:
Tape & Reel (TR)
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Features
    General Purpose
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Molded
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height - Seated (Max)
    0.083" (2.10mm)
  • Capacitance
    1.5 µF
  • Voltage - Rated
    25 V