T491B474K050AT
Part number:
T491B474K050AT
describe:
CAP TANT 0.47UF 10% 50V 1411
  • Tolerance
    ±10%
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.083" (2.10mm)
  • Capacitance
    0.47 µF
  • Voltage - Rated
    50 V