T491C106K025AT7280
Part number:
T491C106K025AT7280
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2312
package:
Tape & Reel (TR)
price
3000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    General Purpose
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Size / Dimension
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    Molded
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height - Seated (Max)
    0.110" (2.80mm)
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    25 V