T491C156M016AT
Part number:
T491C156M016AT
describe:
CAP TANT 15UF 20% 16V 2312
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.110" (2.80mm)
  • Capacitance
    15 µF
  • Voltage - Rated
    16 V