T491C475K025AT7280
Part number:
T491C475K025AT7280
describe:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 2312
price
3000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Size / Dimension
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.4Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.110" (2.80mm)
  • Capacitance
    4.7 µF
  • Voltage - Rated
    25 V