T491D106K035AT7280
Part number:
T491D106K035AT7280
describe:
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
price
2500
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.122" (3.10mm)
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    35 V