T491D336K016AH
Part number:
T491D336K016AH
describe:
CAP TANT 33UF 10% 16V 2917
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
None
  • Tolerance
    ±10%
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.110" (2.80mm)
  • Capacitance
    33 µF
  • Voltage - Rated
    16 V