T491V476K016AT
Part number:
T491V476K016AT
describe:
CAP TANT 47UF 10% 16V 2917
price
1000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Height - Seated (Max)
    0.079" (2.00mm)
  • Capacitance
    47 µF
  • Voltage - Rated
    16 V